مرورگر شما (Internet Explorer 8) از رده خارج شده است. این مرورگر دارای مشکلات امنیتی شناخته شده می باشد و نمی تواند تمامی ویژگی های این وب سایت را به خوبی نمایش دهد.
جهت به روز رسانی مرورگر خود اینجا کلیک کنید.
×
نسخه مرورگر شما قدیمی است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وب سایت را به خوبی نمایش دهد.
جهت به روز رسانی مرورگر خود اینجا کلیک کنید.
×


بیانیه
اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان به مناسبت روز جهانی قدس

 
فلسطین قطعاً روزی را خواهد دید که رژیم صهیونیستی دیگر وجود ندارد
 
در اقدام رذیلانه و بزدلانه رژیم غاصب و منفور صهیونیست و نقض حاکمیت ملی سوریه و اقدام علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی و منطقه غرب آسیا و کل جهان ، درروز ۱۳فروردین ۱۴۰۳ و حمله به دفتر کنسولگری و سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق ، سردار رشید و فداکار اسلام، سرلشکر پاسدار محمدرضا زاهدی، در کنار همرزم بزرگوارش سردار محمد هادی حاج رحیمی و جمعی از یاران  ایشان به شهادت رسیدند. سلام و رحمت خدا و اولیائش بر شهدای این حادثه، و لعنت و نفرین بر سردمداران رژیم ظالم و متجاوز.
 
همگی ما بعد از عملیات طوفان الاقصی در قبال فجایع نوار غزه و قضیه‏ فلسطین مسئولیت داشته و فارغ از مسائل احساسی طبق احکام شرع و عقل موظفیم در مسیر همبستگی اسلامی و دستگیری از برادران و خواهرانی که همانند ما در این ماه مبارک، روزه‌دار بوده و به همان قبله‌ای که ما نماز می‌گزاریم اقامه نماز می‌کنند، کمک مادی و معنوی کنیم.
 
در ارتباط با این دعوت عمومی در رسانه‌های داخلی و خارجی شاهد هستیم که چطور امروز در کنار قیام هموطنان همیشه حاضر در صحنه ایران اسلامی، دیگر مسلمانان و آزادی‌خواهان اقصی نقاط جهان نیز با اشتیاق و علاقه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به پا خواسته و به برپایی راه‌پیمایی می‌پردازند.
با عنایت به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب که می‌فرمایند موضوع فلسطین تنها مسئله داخلی یک منطقه جغرافیایی نبوده و مسأله اساسی ما است، لذا باید همگی در شناخت و حل مسأله اول جهان اسلام، بیش از پیش فعال و کوشا باشیم.
 
بر اساس اصل «الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم» فلسطین قطعا روزی را خواهد دید که رژیم صهیونیستی دیگر وجود نخواهد داشت، اما در این زمینه، مهم وظیفه ما مسلمانان است که بایستی به بهترین شکل بدان عمل شود.
 
آیا واقعا می‌شود با قبول این دروغ بزرگ و مجعول که موضوع فلسطین مسأله‌ای صرفا داخلی بوده و بیشتر از آن که ارتباطی با ما داشته باشد، مربوط به مشکلات عرب‌ها و عبری‌ها است، می‌توان به راحتی از موضوع فلسطین غفلت کرد و با پرداختن به این ارجاعات دست‌ساز از انجام وظایف شرعی و  البته انسانی خودمان عدول کنیم؟!
 
اگر واقعا مسأله غزه به مانند بحث فدک تنها بحث یک قطعه زمین نیست و صحبت بیش از بازخواهی صرفا قسمت کوچکی از این کره خاکی است، پس شایسته است امروز در و دیوار این شهر و غالب تجمعات ما با ادای شعار فلسطین به خود بلرزند و در کثرت گردهمایی‌های به ظاهر حقوق بشری و همایش‌ها و نمایش‌های ناتمام بین المللی که راست یا دروغ در پی حمایت از مردمی مسلمان و بی دفاع برگزار می‌شوند و در نهایت تنها به ایراد بیانیه‌ای ساده در حمایت از مردم فلسطین ختم می‌گردند، واکنش ما متمسکین به اسلام ناب احمدی کمی بیشتر و جدی‌تر از آنها بوده و نباید تنها به پیگیری روزمره اخبار غزه و تماشای کشت و کشتارهای فجیع ددصفتان اسرائیلی در قاب شیشه‌ای تلویزیون‌هایمان خلاصه شود.
 
پیامبر مکرم اسلام (ص) در ترسیم وظیفه یک مسلمان در قبال این قبیل وقایع برای همیشه اتمام حجت کرده و فرمایش گرانسنگی دارند، ایشان می فرمایند «من سمع مسلما ینادی یا للمسلمین، فلم یجبه» که اگر مسلمانی در این واجب، که همان دادرسی از فریاد برادران دینی است، کوتاهی کرده و دستگیری از هم کیش خود نکند، دیگر  او در جرگه مسلمانان نبوده و او را به استناد این بخش از حدیث نبوی که اشاره دارد «فلیس بمسلم»، نمی‌توان مسلمان خواند.
 
روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان
16 فروردین 1403 وحید اکبری 124
0 رای

مطالب مرتبط :

Powered by CMSIRAN © 2002 - 2025